استخراج بیت کوین با فایروال های Fortigate

یک قابلیت ویژه و مخفی که در فایروال‌های Fortigate وجود دارد، قابلیت استخراج رمزارز می باشد، شما می توانید علاوه بر استفاده از فایروال‌های FortiGate برای امنیت شبکه و VPN‌ها، می توانید  از آنها را برای استخراج بیت کوین نیز استفاده کنید. این یک ویژگی واقعاً عالی است زیرا بسیاری از فایروال‌ها عمدتا مصرف CPU پایینی دارند، و از آنجایی که فایروال‌های FortiGate از تراشه‌های تخصصی ASIC استفاده می کند و تقریباً به اندازه GPU‌های فعلی قدرتمند هستند.

اگر هنوز از این قابلیت مخفی استفاده نکرده اید می توانید به راحتی و با استفاده از ظرفیت آزاد فایروال Fortigate خود برای استخراج بیت کوین و سایر رمزارز ها استفاده کنید.

نحوه پیکربندی استخراج بیت کوین در فایروال های Fortigate

شما باید ابتدا در یکی از استخر های  استخراج رمز ارز ثبت نام کنید تا بتوانید از نام کاربری و مرز عبور خود در FortiGate  استفاده کنید. به عنوان مثال، من از slushpool.com استفاده می کنم.
این استخر از پروتکل stratum mining protocol  بر روی درگاه  ۳۳۳۳ برای اتصال به سرور استفاده می کند. سپس با استفاده از دستورات زیر  فایروال خود را برای استخراج رمز ارز دلخواه پیکربندی کنید:
config system bitcoin-mining
 set algo sha256d
 set url "stratum+tcp://eu.stratum.slushpool.com"
 set port 3333
 set username cyberlogic
 set password ThisIsYourPassword
 set usage idle
 end
همه گزینه ها باید کاملا واضح باشند. البته شما باید نام کاربری و رمز عبور و همچنین URL را از استخر استخراج خود را مشخص کنید. به جای حالت بیکار می توانید میزان مصرف را روی حداکثر تنظیم کنید. این تنظیم می‌کند که آیا فورتی‌گیت تنها زمانی بیت‌کوین‌ها را استخراج کند که CPU‌ها در حالت بیکار هستند یا دائماً در حال انجام هستند (حداکثر).
در صورت انجام پیکربندی صحیح  فورتی گیت به طور فعال بیت کوین استخراج می کند، در این حالت LED های جلو دستگاه بنفش رنگ می شوند و مشخص می کند که دستگاه در حال استخراج رمز ارز است. ما در حال حاضر از یک FG-100D برای استخراج در آزمایشگاه خود استفاده می کنیم.
با این حال، توجه داشته باشید که بار CPU بلافاصله به حدود ۱۰۰٪ افزایش می یابد همانطور که در این نمودار از سرور نظارت من (MRTG + RRDtool) می بینید: