MDR یا Managed Detection and Response

در یک نظرسنجی اخیرا از بیش از ۷۰۶۰۴ متخصص امنیت سایبری  یک سوال خاص پرسیده شده است:

 چه چیزی شما را در شب بیدار نگه می دارد؟  و اما پاسخ ها :

  • شرکت های ارائه دهنده خدمات ثالث (Third Party)
  • تهدیدات داخلی (Insider Threats)
  • گروهک های تحت حمایت دولت ها (Nation State Actor)

نتایج نشان داد که از بین سه گزینه ، بیش از ۵۵.۲۹٪ از افراد شرکت کننده اظهار داشتند که بیشترین نگرانی مربوط به  تهدیدات داخلی است و به دنبال  آن ارائه دهندگان خدمات ثالث ، با ۲۳.۸۷٪. در رده دوم  و سرانجام گروهک های تحت حمایت دولت ها با ۲۰.۸۵٪. در رده سوم قرار گرفته اند.

MDR  یا Managed Detection and Response  ارائه سرویس امنیتی مدیریت شده است کلیه فرآیند ها، فناوری ها و تیم های متخصص را را به منظور شکار و پاسخگویی به تهدیدات را در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار میدهد به طوری که با پایش بی وقته و کشف تهدیدات پنهان منجر به کاهش سطح حمله , و نقات آسیب پذیر می شود.

کاهش سطح حمله به عنوان یکی از اساسی ترین ارکان امنیت سایبری می بایست مورد توجه قرار گیرد.

سرویس MDR  با استفاده از سیستم های پایش برخط رخ داد ها ، خودکارسازی  و هماهنگی راهکاره های امنیتی با نظارت شبانه روزی در راستای شناسایی، تحقیق و پاسخ به رخداد های امنیتی یک دید واقعی ایجاد می کند که با تکیه بر آن می توان تهدیدات سایبری را به سرعت شناسایی و تاثیر آن بر کسب و کار سازمان را محدود کرد. و به این ترتیب سازمان میتواند بدون نگرانی و مزاحمت تهدیدات سایبری کسب و کار خود را توسعه دهند.

جذاب ترین سطوح حمله برای نفوذگران

متخصصان امنیت سایبری همواره می بایست در راستای کاهش سطوح حمله در سازمان خود تلاش کنند، نقاط ورودی زیر می توانند به عنوان کانالی برای نفوذ هکرها مورد سوء استفاده قرار گیرد.

Network

مهاجمان با هدف سرقت داده ها یا انجام سایر فعالیت های مخرب سعی در دسترسی غیرمجاز دارند.

Cloud  / Server

داده های موجود در فضای ابری بیشتر از داده های ذخیره شده در سرور در معرض حملات سایبری قرار دارند.

EMAIL

ایمیل های مخرب کاربران را فریب می دهند تا روی یک پیوند کلیک کنند، یک فایل را باز کنند، یا هر اقدام دیگری که باعث آسیب شود انجام دهند.

Endpoint

Endpoint یا استگاه های کاری یکی از مهم ترین نقاط نفوذ هکرهای می باشند. چرا که این سیستم ها در مقابل حملات سایبری به شدت آسیب پذیر هستند.

با استفاده از سرویس MDR گپ های موجود در راهکارهای و سیستم های عملیاتی خود را شناسایی و پوشش دهید

صرف نظر از سطح بلوغ فعلی شما، ماموریت ما تسریع برنامه امنیتی شما با ابزارها، منابع و سرمایه انسانی لازم برای محافظت از کسب و کار شما است. سرویس MDR سایبرلاجیک  از تخصص انسانی و فناوری پیشرو برای شناسایی سریع تهدیدات پویا در کل اکوسیستم شما استفاده می‌کند، سرویس MDR سایبرلاجیک با نظارت ۷×۲۴، شکار پیشگیرانه تهدیدات، پشتیبانی پاسخ مؤثر و راهنمایی‌های امنیتی مناسب برای توقف فعالیت‌های مخرب یا غیرمجاز به شما کمک می‌کند تا بلوغ امنیتی خود را تسریع کنید

مزیت های خدمات MDR سایبرلاجیک

همه روزه شاهد افزایش تهدیات سایبری هستیم ، حفاظت از زیرساخت های اطلاعاتی و حیاتی، کلید بهبود دفاع در مقابل تهدیدات سایبری است. برون سپاری نیازهای امنیت سایبری و استفاده از سرویس هایی همچون MDR بهترین راه رو به جلو در دنیایی است که امنیت سایبری بخش مهمی از آینده کسب و کار شما است.

  • پایش ۷*۲۴ و بی وقته در راستای شناسایی تهدیدات سایبری
  • واکنش سریع در راستای مسدود سازی تهدیدات سایبری به صورت ۷*۲۴
  • ایجاد روابط همبستگی بین رخ داده ها و استفاده از مکانیزم های Machine Learning به منظور شناسایی تهدیدات پیچیده و ماندگار
  • خودکار سازی فرآیندها برای جلوگیری و مسدود سازی تهدیدات سایبری.
  • کاهش هزینه و پیچیدگی ها عملیاتی و پشتیبانی فنی
  • افزایش سرعت شناسایی و پاسخ به رخدادهای امنیتی
  • تحلیلگران حرفه ای رخ داد های امنیتی همیشه در دسترس و کنار شما هستند.

کاهش ریسک

کاهش هزینه

افزایش بهره وری

صرفه  جویی در زمان

افزایش دید